ارایه‌ی خدمات پهنای باند به سازمان‌ها و شرکت‌ها یکی دیگر از خدماتی‌ست که شرکت رفاه تک ارتباط برای سهولت استفاده کاربران از اینترنت و امکان برقراری ارتباط میان نقاط مختلف جغرافیایی و مراکز و دفترهای مختلف سازمان‌ها به آنان ارایه می‌کند. با استفاده از این خدمات، شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند به صورت دایمی از خدمات اینترنت پرسرعت و دستاوردهای آن بهره‌مند شوند.

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که خدمات پهنای باند رفاه تک را از خدمات مشابه شرکت‌های همکار متمایز می‌کند عبارت‌اند از:

دارای بیش‌ترین پهنای باند اینترنت کشور

• دارای متنوع‌ترین مسیرهای بین‌المللی دریافت پهنای باند اینترنت از شرکت ارتباطات زیرساخت با تجهیزات جایگزین (Redundant)

• دارای شبکه‌ی انتقال پهنای باند با ده‌ها گیگابیت برثانیه ظرفیت به همه‌ی استان‌های کشور با مسیرهای پشتیبان

• خدمت رسانی به مشتریان پهنای باند از طریق مرکز تماس اختصاصی (و Hot Line) به صورت ۲۴ ساعته

• مدیریت شبکه با حدود ۱۰۰ نیروی انسانی دانش آموخته و کارآزموده¬ی مستقر در NOC و دویست نفر نیروهای نگه‌داری شبکه در دفتر مرکزی

• دارای ضریب دسترسی شبکه به مراتب بالاتر از الزامات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

• پایین بودن ریسک حملات (همچون DDoS) با استفاده از راهکارهای بین‌المللی برای حملات به شبکه

• مناسب بودن تجربه‌ی مشتریان (User Experience) از طریق راهکارهای مختلف شبکه (Network Optimization)

• ارایه‌ی خدماتی همچون DNS برای مشتریان پهنای باند اینترنت برای بهبود تجربه‌ی مشتریان

ارایه‌ی خدمات از طریق بی‌سیم (Wireless)، یکی دیگر از شیوه‌هایی‌ست که شرکت رفاه تک ارتباط ، خدمات پهنای باند خود را از طریق آن ارایه می‌دهد.

این بخش از خدمات، در تمام مناطقی که امکان استفاده از سیم وجود ندارد و یا فاصله‌ی مشتری از مراکز مخابراتی به قدری است که برقراری ارتباط با سیم برای مشتری مقدور نیست، قابل ارایه است.

افزون بر این، مشتریانی که به پهنای باند بیش‌تری نیاز دارند یا مایل نیستند کاربری خط تلفن خود را تغییر دهند، می‌توانند با استفاده از این خدمات به پهنای باند دلخواه و مورد نیاز خود دسترسی یابند.

در این روش با استفاده از باندهای فرکانسی مشخص، ارتباط هوایی بین رفاه تک ارتباط و سازمان مشتری برقرار می‌شود. گفتنی‌ست، باندهای فرکانسی که پیش از این برای برقراری ارتباط هوایی مورد استفاده قرار می‌گرفته است،

باندهای فرکانسی ۲٫۴ و ۵٫۸ گیگاهرتز هستند که به دلیل استفاده‌ی بیش از حد در حال اشباع ظرفیت هستند. بر این اساس، برای ارایه‌ی خدمات با بهترین کیفیت ممکن و برطرف ساختن مشکل یاد شده، شرکت رفاه تک ارتباط، باندهای فرکانسی مشخصی را به صورت اختصاصی در اختیار گرفته است و خدمات بی‌سیم خود را از طریق باندهای اختصاصی یاد شده به مشتریان ارایه می‌کند.

رفاه تک ارتباط ، با در اختیار گرفتن فرکانس‌های دیگر، علاوه بر فرکانس‌های یاد شده، و به‌دست آوردن مجوز رسمی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای استفاده از این فرکانس‌ها، لینک‌های Wireless را بدون پارازیت و نویز و به شکلی نوین در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

مزیت اصلی، فراهم آوردن لینک‌‌های بسیار پایدار و با کیفیت برای مشتریان است که نیاز به نگه‌داری و پایش فرکانس وجود ندارد. در حقیقت مشکلات ناشی از تداخل فرکانسی که همواره در تهران و شهرهای بزرگ ایران مشکل‌ساز بوده است، برای مشتریان برطرف خواهد شد.