خدمات مرکز داده

شرکت رفاه تک ارتباط ، براي توسعه‌ي دامنه‌ي فعالیت‌های خود، ارایه‌ی خدمات متنوع مرکز داده‌ها را نیز به سبد محصولات و خدمات خود افزوده است.این شرکت با در اختیار داشتن زیرساخت‌های مورد نیاز و تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته موفق شده است، خدمات مرکز داده‌ها را با کیفیتی متمایز در اختیار شرکت‌ها و سازمان¬‌ها قرار دهد. هر چند این خدمات به تازگی به سبد محصولات رفاه تک ارتباط افزوده شده است، این شرکت توانسته است در مدت زمانی کوتاه، با ارایه خدماتی متمایز و با کیفیت، مشتریان و وب‌سایت‌های شناخته شده و صاحب‌نامی را به فهرست مشترکین خود در زمینه خدمات مرکز داده‌ها بیفزاید. شرکت رفاه تک ارتباط با استفاده از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های فنی ایجاد شده در مرکز داده‌های مجهز خود واقع در چند پایگاه اصلی در تهران هم‌اینک آماده‌ی ارایه خدمات زیر به شرکت‌ها و سازمان‎هاست:

 

• میزبانی سرور (Co-Location)

• ارایه خدمات سرور اختصاصی (Dedicated Server)

• ارایه خدمات سرور مجازی (Virtual Private Server)

 

میزبانی سرور (Co-Location)

خدمات میزبانی سرور، امکانی کارآمد برای هر یک از شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهایی‌ست که مایل به در اختیار داشتن فضایی ایمن و استاندارد برای نگه‌داری سرورهای خود هستند. این خدمات شامل اختصاص بخشی از فضای مرکز داده‌های رفاه تک ارتباط به سازمان‌هاست تا بسته به نیاز خود یک یا چندین سرور اختصاصی خود را در آن نگه‌داری کنند.

استفاده از این سرویس راهکاری موثر و مناسب است که به دارندگان سرورها امکان می‌دهد، با صرف کم‌ترین زمان و هزینه دارای یک مرکز داده اختصاصی شوند. این سرویس امکان بهره‌مندی از فضای استاندارد، تامین برق دایمی و بدون قطعی و بهره‌مندی از پهنای باند درخواستی متناسب با نوع سرویس، آسودگی خاطر از تامین امنیت فیزیکی و اطلاعاتی سرورها و … را برای متقاضیان آن فراهم می‌آورد.